Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Права людинин в Україні (перше півріччя 2015)

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) оприлюднила звіт "Права людинин в Україні (перше півріччя 2015)"
Категория: Права пациентов
Комментировать

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) оприлюднила звіт "Права людинин в Україні (перше півріччя 2015)".

Ознайомитися з презентацією звіту

Довідково:

УГСПЛ — найбільша асоціація правозахисних організацій України. Спілка об’єднує 29 правозахисних недержавних організацій. Метою діяльності УГСПЛ є захист прав людини. УГСПЛ вважає себе частиною гельсінського руху і продовжувачем традицій та діяльності Української Гельсінської групи сприяння виконанню Гельсінських угод — УГГ.

1 серпня 1975 року уряди 35 держав Європи і Північної Америки, у тому числі і уряд СРСР, підписали Гельсінські угоди, що були покликані закріпити нові відносини в Європі, забезпечити виконання у кожній з них високих принципів демократії та прав людини. Розуміючи, що за умов Радянської України це практично неможливо, 10 листопада 1976 р. група правозахисників об’єдналася для сприяння виконанню Гельсінських угод.

УГГ була створена у складі: Олесь Бердник — письменник-фантаст, Петро Григоренко (він став представником групи у Москві), Левко Лук’яненко, Оксана Мешко, Ніна Строката, Іван Кандиба, Олексій Тихий, Микола Руденко (керівник Групи), Мирослав Маринович, Микола Матусевич.

УГГ стала найбільшою правозахисною організацією в республіці. Серед її 36 членів були такі відомі дисиденти, як Надія Світлична, В’ячеславЧорновіл, Василь Стус, Василь Овсієнко, Микола Горбаль та ін.
Незважаючи на постійні репресії, УГГ не припинила своє існування.

Коли Україна стала незалежною, правозахисний рух треба було створювати з нуля.У 2002 році за ініціативи Харківської правозахисної групи було створено Раду українських правозахисних організацій (РУПОР). Виконавчим директором Ради став Володимир Яворський. У 20002–2004 рр. РУПОР вирісдо однієї найміцніших правозахисних організацій в країні.

1 квітня 2004 року після Першого форуму правозахисних організацій«Моніторинг прав людини на виборах», що був організований РУПОРом,відбулися установчі збори Всеукраїнської асоціації правозахисних організацій «Українська Гельсінська спілка з прав людини». Розпочався новий етап у спільній роботі багатьох правозахисних організацій.


Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4025) 29.10.2015 Теги: права людини, порушення прав людини
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України