Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Захист прав пацієнтів та шляхи його вдосконалення

16.10.2015
Комментировать

 16 жовтня 2015 р. голова Комітету з медичного права Олена Беденко-Зваридчук та голова Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права Роман Титикало взяли участь у роботі круглого столу: "Захист прав пацієнтів та шляхи його вдосконалення", який був ініційований Народним депутатом України, Заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Іриною Сисоєнко.

Відкриваючи захід І. Сисоєнко зауважила: «
Для мене дуже важливим було та є питання дотримання прав пацієнтів, оскільки кожен з нас в той чи інший час є пацієнтом. Однак норми закону не забезпечують реалізацію права на якісну, безпечну та доступну медичну допомогу і причин цьому дуже багато. В той же час, ми повинні змінювати наявну ситуацію. Нехай одразу ми не вирішимо всіх проблем, але робити щось ми просто зобов'язані! Тому дякую всім юристам, фахівцям, які підтримали мою ініціативу»

Під час свого виступу Роман Титикало поділився із присутніми власним адвокатським досвідом та звернув увагу на проблемні питання судового захисту прав пацієнтів. Зокрема, Р. Титикало відмітив випадки фальсифікації медичної документації, суб’єктивне ставлення експертів при проведенні судово-медичної експертизи, складності при отриманні відшкодування моральної шкоди при заподіянні негативних наслідків, повіданих з лікуванням.

О. Беденко-Зваридчук разом із в.о. директора Юридичного департаменту МОЗ України було делеговано Першим заступником Міністра охорони здоров’я України О. Павленко для представлення позиції МОЗ України із тематики заходу. Зокрема, було зазначено, що з метою забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я МОЗ України проводить:
  1. ліцензування медичної практики, як первинна гарантія наявності необхідної бази та рівня кваліфікації для надання певного виду медичної допомоги
  2. постійний контроль якості медичної допомоги, що надається, шляхом створення протоколів надання медичної допомоги, Медичних рад, клініко-експертних комісій, систематичного клінічного аудиту, сертифікації на відповідність міжнародним стандартам ISO, акредитацію закладів охорони здоров’я всіх форм власності
  3. забезпечення лікарськими засобами окремих категорій осіб за рахунок державного або місцевого бюджетів (в межах фінансування)
  4. підтримує розвиток профілактичного напрямку, у т.ч. проведення вакцинації, організація медичних оглядів окремих категорій громадян тощо
  5. створення реєстрів осіб, які потребують певного медикаментозного лікування (у т.ч. із частковим або повним покриттям витрат на купівлю лікарських засобів)
  6. забезпечує медичними кадрами у місцевостях, де є потреба
  7. сприяє фізичній доступності лікарських засобів (зокрема, відкриття аптечних пунктів у сільській та селищній місцевості)
У заході також взяли участь С. Глузман, голова ГО «Асоціація психіатрів України», В. Галай, президент ГО «Київський правозахисний альянс», О. Скорина, представник України в Комітеті захисту здоров’я споживачів Ради Європи, В. Сердюк, президент ВБО «Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів», З. Гладун, президент Львівського центру прав людини, В. Пашков, завідувач Кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого та інші експерти.

Учасникам підтримана ініціатива про внесення змін до законодавства з метою забезпечення захисту прав пацієнтів, також підтримано ініціативу запровадження в Україні посади омбудсмена з прав пацієнтів. Під головуванням І. Сисоєнко буде створено робочу групу, яка має напрацювати проекти змін до законодавчих актів. Заявки від зацікавлених осіб приймаються до 23 жовтня 2015 р. (включно) на електронну адресу: Sysoienko.Iryna@rada.gov.uaАвтор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (2669) 16.10.2015 Теги: Захист прав пацієнтів та шляхи його вдосконалення, круглий стіл
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України