Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Опрацювання проекту нових Ліцензійних умов провадження медичної практики триває

24.06.2015
Комментировать

 22 червня 2015 р. у Міністерстві охорони здоров'я України під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко відбулося перше засідання експертної групи з обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики".

"Нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики повинні спростити ведення бізнесу та впровадити стандарти і правила, які б влаштовували усі медичні заклади, незалежно від форми власності та фізичних осіб-підприємців, - зазначила Олександра Павленко. – Під час опрацювання проекту ми намагалися прибрати усі корупційні фактори, які були раніше закладені у попередніх Ліцензійних умовах та їх виконанні. Міністерство охорони здоров'я України прагне запобігти наріканням з боку суб'єктів господарювання та прибрати зайві норми. Ми звертаємося до громадськості активніше долучатися до обговорення нових умов ліцензування".

Підставою для розроблення нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики є Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 № 222, який набуває чинності 28 червня 2015 року. Законом передбачено ряд новацій, а також вимога до органу ліцензування – МОЗ України - розробити нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, які від 2015 року затверджуватимуться Постановою Кабміну України.

Проект нових Ліцензійних умов для громадського обговорення було розміщено 28 травня 2015 року на офіційному сайті МОЗ України.

Зазначимо, що запропонований МОЗ України проект Ліцензійних умов отримав значне обговорення з боку медичного, експертного середовища та громадськості.

За результатами громадського обговорення проекту Постанови КМУ "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики", вимоги до закладів охорони здоров'я та суб'єктів господарювання МОЗ України планує змінити проти тих, що є чинними на сьогодні.
Під час роботи над текстом проекту постанови, експертною групою були внесені пропозиції та зміни, які суттєво впливають на зміст, оприлюдненого раніше на сайті Міністерства охорони здоров'я України документу. Серед змін, які пропонуються учасниками експертної групи, зокрема: спрощення процедури та вимог для отримання ліцензії, зменшення пакету документів, скасування вимог, які дублюються іншими органами виконавчої влади (МВС, ДСНС, Фіскальною службою України, Мінсоцполітики України тощо).

МОЗ України було прийнято рішення після доопрацювання запропонованого раніше проекту та внесення змін розмістити його повторно на офіційній веб-сайті МОЗ України для подальшого громадського обговорення.


За матеріалами Прес-служби МОЗ України


Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3362) 24.06.2015 Теги: медична практика, ліцензійні умови, постанова Кабміну, спрощення процедури, закон про ліцезування
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України