Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Модернізацію системи охорони здоров'я у м. Києві обговорили експерти

23.06.2016
Комментировать

 22 червня 2016 року Комітет з медичного права АПУ разом із Комітетом з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Громадської ради при КМДА провели круглий стіл «Старт громадських обговорень Концепції розвитку охорони здоров’я міста Києва».

Захід відбувся за підтримки Постійної комісії з питань охорони здоров’я Київської міської ради, Департаменту охорони здоров’я Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я» та Комітету з питань розвитку самоврядування в охороні здоров’я Громадської ради при МОЗ України.

Своїми думками з колегами ділились: Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету АПУ з медичного права, директор ЮК «МедАдвокат», Михайло Калініченко, Голова Громадської ради при КМДА, Софія Богатова, віце-президент ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я», Ганна Шевчук, заступник голови ГР при МОЗ України, Микола Поворозник, заступник голови КМДА, Любов Копич, керівник мережі лікувально-профілактичних закладів «36.5», Зоряна Черненко, доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, Вадим Арістов, Радник Віце-Губернатора Одеської ОДА, Олексій Шершньов, генеральний директор компанії Ilaya, Наталя Лісневська, начальник філії ЦОЗ ПАТ УЗ, В’ячеслав Полясний, головний лікар МЦ «Добробут», Євген Шагов, головний лікар Aesthetic Consilium Clinic, Ростислав Валіхновський, кервник Медичного центру "Клініка Доктора Валіхновського", Олег Панасенко, голова Київської міської профспілкової організації Вільної профспілки медичних працівників України та інші.

За словами експертів, модернізація охорони здоров’я дасть можливість створити нову сучасну модель її функціонування, яка передбачає чіткі гарантії щодо обсягу медичної допомоги, фінансовий захист громадян у випадку хвороби та ефективний розподіл ресурсів.

Серед інновацій презентованого заступником директора ДОЗ у м. Києві-начальником управління з організації медичної допомоги Дмитром Турчаком проекту Концепції розвитку охорони здоров’я міста Києва, зокрема, електронна система охорони здоров’я, що передбачає перехід медичних закладів столиці з паперового документообігу на електронний. Під час заходу було повідомлено, що сервіс онлайн-запису до лікаря влітку стане доступним у тестовому режимі для мешканців Подільського району. Також міська влада планує запустити перший пілотний проект із впровадження електронної системи охорони здоров’я до кінця цього року.

«У цій системі буде міститися вся інформація про пацієнта: дані про онлайн-запис до лікаря, встановлений діагноз, результати лабораторних досліджень, призначення лікаря тощо. Така електронна система значно прискорить обмін інформацією в мережі медичних закладів, адже пацієнт матиме єдину електронну картку, яка міститиме вичерпну інформацію, навіть якщо він обслуговується у декількох медичних установах», — розповів Микола Поворозник.

Учасники круглого столу активно задавали питання та обговорювали пропозиції щодо подальшого розвитку охорони здоров’я.

За результатами заходу було запропоновано створити експертну робочу групу під патронатом депутата Київської міської ради Юлії Лобан. Коло експертів вдосконалить запропоновану Концепцію за рахунок пропозицій, що надійшли та надходитимуть.

У разі наявності пропозицій у письмовому вигляді, їх можна надсилати на електронні адреси: komitet@uba.ua (контактна особа – Вікторія Доценко) та pravonazdorovia.info@gmail.com (контактна особа – Софія Богатова).




Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3183) 23.06.2016 Теги: охорона здоров'я, електронний запис до лікаря, робоча група
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України