Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Львів’янин виграв суд для підняття зарплати усім освітянам та медикам

09.06.2016
Комментировать

 Старший викладач кафедри програмування Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Літинський здобув перемогу у суді, рішенням якого Кабмін зобов’язали підняти зарплати працівникам бюджетної сфери - вчителям, лікарям, викладачам… - на 22 %!

Коментуючи ситуацію, С. Літинський зазначив: «Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконними пункти 1 і 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” № 731 від 16 вересня 2015 року.
Про що йдеться? Зарплата левової частки працівників бюджетної сфери розраховується виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про оплату праці» та ст. 96 Кодексу законів про працю України, ця ставка повинна перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Проте, уряд 16 вересня минулого року знову приймає Постанову, згідно з якою сплачує бюджетникам заробітну плату, виходячи з незрозумілої цифри у 1012 гривень.

Рахуємо мою зарплату як старшого викладача Львівського національного університету імені Івана Франка. Ставку робітника першого розряду (це мінімум 0,01гривня +1378 гривень мінімальної заробітної плати станом на 1 вересня 2015 року) множимо на коефіцієнт 3, який відповідає моєму тарифному розряду (17). Таким чином розмір мого посадового окладу повинен становити 4 134,03 гривень, а не 3 036 гривень, як мені виплачують, дякуючи Кабміну.

Зауважу, що ці цифри були актуальними на момент подачі позову. Оскільки з 1 травня зросла мінімальна зарплата, то й цифри нині вищі


Своє право на правильне обчислення заробітної плати пан Святослав вирішив захищати у суді за підтримки Українського центру соціально-правових досліджень. І зараз це судове рішення має підняти зарплату бюджетникам мінімум на 22%.

«Це не окремий випадок, це стосується усіх. Кабмін тепер зобов’язаний встановити розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати», – додав він.

Джерело: Львівський порталАвтор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4117) 09.06.2016 Теги: підняття зарплати усім освітянам та медикам, Святослав Літинський
Добавить коментарий
Коментарии (1)

  Вітаоій  08.08.2016
І ця судова постанова не пацює?


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України